Dokumenty do wysyłki – o czym pamiętać?

Terminowa i bezpieczna wysyłka dokumentów jest możliwa za pośrednictwem dostępnych na rynku firm kurierskich. Aby je nadać nie musisz wychodzić z domu. Możesz to zrobić za pośrednictwem platformy wysyłkowej epaka.pl. Dobre zabezpieczenie dokumentów stanowi gwarancję ich bezpieczeństwa, a prawidłowe zaadresowanie sprawi, że dotrą one pod wskazany adres. W jaki sposób przygotować dokumenty do wysyłki oraz jak ją nadać przeczytasz w poniższym wpisie. Epaka ułatwia wysyłkę dokumentów kurierem na każdym etapie. Zapraszamy do lektury!

Przygotowanie dokumentów do wysyłki 

Na platformie wysyłkowej epaka.pl możesz skorzystać z usług wielu firm kurierskich, wśród których znajdują się takie marki jak DPD, FedEx, InPost, DHL czy UPS. Wszyscy oni gwarantują bezpieczeństwo i szybki transport przekazanych towarów i dokumentów. Jeśli zależy ci na najniższych kosztach, to również je oferujemy. Na naszej stronie internetowej znajduje się prosty formularz zamówienia kuriera. Wypełnienie go zajmie zaledwie kilka chwil. Jedyne co musisz podać, to dane adresowe odbiorcy i nadawcy. To nie tylko imię i nazwisko, nazwa ulicy wraz z numerem, ale również kod pocztowy, który jest niezbędny do szybkiego i sprawnego sortowania i przekierowania twojej przesyłki do odpowiedniego okręgu pocztowego. Adres odbiorcy jest niezwykle ważny, gdyż dzięki niemu zyskujesz pewność, że twoja przesyłka na pewno trafi we właściwe ręce. Uniknij kłopotliwych sytuacji czy nawet zagubienia dokumentów i sprawdź wpisywane dane dwa razy. Teraz podaj wymiary przesyłki, jej wysokość, szerokość i długość oraz wagę. To od nich w głównej mierze będzie zależała cena przesyłki. Określ również usługi dodatkowe, takie jak przesyłka pobraniowa, dostawa w sobotę czy ubezpieczenie. Nasza porównywarka cenowa wskaże ci dostępne opcje dostawy, czyli nazwę firmy kurierskiej, cenę oraz przewidywany termin dostawy. Sam zdecydujesz, która oferta jest dla ciebie najkorzystniejsza.

Jak sprawdzić gdzie znajduje się przesyłka?

Po wypełnieniu wszystkich danych w formularzu i uiszczeniu opłaty, kurier przyjedzie odebrać dokumenty od ciebie, a następnie przekaże je do sortowni, skąd wyruszą w dalszą drogę. Jeśli chcesz sprawdzić, na jakim etapie znajduje się twoja przesyłka, to na stronie internetowej epaka.pl możesz ją śledzić. Wpisz numer przesyłki oraz z rozwijanej listy wybierz wybranego przewoźnika i gotowe. Ta usługa jest również bardzo przydatna dla odbiorcy, gdyż dzięki niej będzie mógł przewidzieć termin dostawy i przygotować się na jej odbiór. Wysyłka dokumentów jest niezwykle prosta i nie wymaga większych przygotowań

Jak przygotować dokumenty do wysyłki?

Aby wysłać dokumenty firmą kurierską, możesz wykorzystać opakowania, które udostępniają firmy kurierskie bądź przygotować je samodzielnie. Aby zawartość nie uległa zgnieceniu, dobrze jest skorzystać z usztywnionych kopert, które będą chronić dokumenty. Standardowa koperta ma wymiary 35 cm długości na 25 cm szerokości, czyli akurat tyle, aby z powodzeniem pomieścić wszelkie dokumenty twojej firmy, w rozmiarze A4. Tak zapakowana przesyłka jest gotowa do transportu.

Jak wysłać dokumenty za granicę?

W ofercie platformy wysyłkowej epaka.pl jest możliwość wysyłki przesyłek zagranicznych. Firmy kurierskie dostarczają nie tylko na terenie Europy, ale także do najdalszych zakątków świata. Jeśli więc twoja firma posiada kontrahentów ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec czy Ukrainy, to bez problemu możesz skorzystać z wysyłki zagranicznej. Zamawianie kuriera nie różni się od zamawiania przesyłki krajowej. Musisz wypełnić formularz na stronie internetowej albo udać się do jednego z naszych punktów stacjonarnych. Gwarantujemy, że przesyłka dotrze na czas i z nami będzie bezpieczna. Sprawdź, czy kraj, do którego chcesz wysłać, jest obsługiwany przez współpracujących z nami przewoźników. W formularzu zaznacz okienko dotyczące przesyłki zagranicznej oraz określ kraj docelowy. Powierz nam swoje prywatne dokumenty lub dokumenty swojej firmy, a my dołożymy wszelkich starań, aby dotarły pod wskazany adres.

Bezpieczna wysyłka wrażliwych dokumentów 

Jeśli obawiasz się przesyłać dokumenty, które zawierają istotne dane, to wiedz o tym, że możesz przygotować przesyłkę w taki sposób, aby zawartość jej nie była dostępna gołym okiem. Wybierz grube koperty usztywniane, które zapewniają całkowity brak dostępu do wnętrza. Zadbaj o to, aby koperta w której znajdują się dokumenty była wykonana z wytrzymałego papieru. W trakcie transportu przesyłki są często przerzucane w sortowni. Automaty przesuwają je, więc koperty są narażone na zniszczenia, zalanie przez deszcz czy rozdarcie. Dobrym rozwiązaniem jest użycie koperty wykonanej z folii LDPE. Jest ona nieprzezroczysta, więc nie widać co znajduje się w środku. Może być również otwarta tylko jeden raz, więc minimalizujesz ryzyko otwarcia koperty przez przypadkową osobę. Kilkuwarstwowa folia skutecznie chroni dokumenty przed wilgocią czy zabrudzeniami. Niektóre firmy kurierskie dostarczają dokumenty tylko w takich kopertach, gdyż jest to najlepszy sposób transportowania ważnych papierów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 2 =