Kontakt telefoniczny z kurierem – czy jest możliwy?

Zamawiając przesyłki kurierskie lub oczekując na ich dostawę, nigdy nie wiesz, kiedy dokładnie kurier zapuka do drzwi. Aby przybliżyć ten termin, można skontaktować się z kurierem telefonicznie, oczywiście jeśli istnieje taka możliwość. Sprawdź, czy kontakt z kurierem jest możliwy, czytając poniższy wpis.

Jak skontaktować się z kurierem?

Jeśli robisz zakupy przez internet i oczekujesz przesyłki lub chcesz nadać paczkę i zamawiasz kuriera do domu, to powinieneś znać planowany termin wizyty. Nadając paczkę podajesz datę odbioru, ale nie znasz dokładnej godziny. Podobnie rzecz ma się w przypadku odbioru przesyłki. Za pomocą śledzenia przesyłki w prosty sposób możesz sprawdzić, na którym etapie podróży znajduje się paczka oraz przewidzieć planowany termin dostawy. Jednakże nie każdy z nas ma cały dzień na to, aby czekać na kuriera. Większość firm kurierskich stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i informują ich sms-em lub mailem o godzinach dostawy. Dodatkowo niektórzy przewoźnicy udostępniają również numer telefonu do kuriera. Jeśli chcesz poznać przybliżone godziny dostawy, to możesz do niego zadzwonić. Bezpośredni kontakt z pracownikiem odpowiedzialnym za dostarczenie przesyłki jest najlepszym sposobem na określenie ilości czasu, która zabierze mu na dotarcie pod twój adres zamieszkania.

Kiedy dzwonić do kuriera?

Kontakt z kurierem jest niezwykle przydatny, zwłaszcza wtedy, kiedy twoje plany ulegają zmianie. Dzięki uzgodnieniu telefonicznemu możecie domówić inne miejsce odbioru, które będzie Ci odpowiadać, albo umówić inny termin dostawy. Ponadto kurier telefonicznie może poinformować cię, gdzie zostawił awizo albo czy może zostawić przesyłkę u jednego z twoich sąsiadów. Kontakt z kurierem jest niezwykle ważny, przede wszystkim w sytuacji, kiedy dostarcza przesyłkę wielkogabarytową, a ty musisz zorganizować pomoc we wniesieniu pralki lub lodówki do mieszkania. Powodów do kontaktu z kurierem może być wiele i w większości firm kurierskich jest on możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − 1 =