Od czego zależy wysokość opłaty za nadaną paczkę?

Wysokość opłat za usługi kurierskie jest uzależniona od wielu czynników. Wysyłając paczki indywidualnie czy na potrzeby firmy, możesz zoptymalizować te koszty, korzystając z usług brokerów, takich jak epaka.pl. Nie dość, że w jednym miejscu będziesz mieć dostęp do wielu firm kurierskich, to jeszcze porównywarka cenowa wskaże najkorzystniejsze opcje. Jeśli chcesz się dowiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas wysyłki przesyłek kurierskich, to zapraszamy do lektury!

Co wpływa na wysokość opłat za usługi kurierskie?

Wysyłka paczek za pomocą kuriera wcale nie musi wiązać się z wysokimi kosztami.

Najważniejszą rzeczą, która ma wpływ na cenę przesyłki, to parametry paczki, takie jak wysokość, długość i szerokość oraz waga. Im mniejsze i lżejsze przedmioty wysyłamy, tym są one tańsze. Kolejną rzeczą są standardowe kształty. Jeśli twoja paczka jest prostokątna, to ułatwi pracę kurierowi, który będzie mógł ją bezproblemowo umieścić w samochodzie. Także w trakcie sortowania będzie ona mogła być skierowana do właściwego okręgu pocztowego przez automat. Wszelkie paczki o niestandardowych wymiarach muszą być sortowane ręcznie, co wydłuża czas transportu, a także wpływa na koszt. Jeśli istnieje możliwość zapakowania przedmiotów o nieregularnych kształtach w prostokątne, kartonowe pudełka, to należy to uczynić. Warto wtedy zadbać o to, aby przedmioty były odpowiednio zabezpieczone, na przykład owinięte folią bąbelkową, a puste przestrzenie w kartonie wypełnione dostępnymi na rynku wypełniaczami, takimi jak piankowe chipsy czy woreczki z powietrzem. Przedmioty w paczce nie mogą się przemieszczać, gdyż może grozić to ich uszkodzeniem albo uszkodzeniem opakowania zewnętrznego. Dobrze zapakowana przesyłka z pewnością dotrze w całości pod wskazany adres. Na cenę przesyłki wpływa również adres odbiorcy. Na terenie Polski nie będą to znaczące kwoty, natomiast jeśli decydujemy się na przesyłki zagraniczne, odległość będzie miała kluczowe znaczenie. Na terenie kraju, przesyłki transportowane są zwykle transportem kołowym. Jeśli zaś chodzi o transport na terenie Europy albo poza nią, w grę wchodzą pociągi, statki lub nawet samoloty. Przesyłki lotnicze to zdecydowanie najdroższa, ale i najszybsza opcja.

Tanie wysyłanie z epaka.pl 

Najkorzystniejsze ceny oferują brokerzy kurierscy. Firmy te specjalizują się w pośrednictwie pomiędzy przewoźnikami a klientami. Oferują korzystne ceny zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Wśród firm kurierskich, które współpracują z epaka.pl znajdziesz, takich wiodących przewoźników jak DHL, DPD, UPS czy FedEx. Ich renoma mówi sama za siebie i stanowi gwarancję bezpieczeństwa i szybkiej dostawy wszystkich przesyłek. Korzystne ceny, jakie oferuje epaka.pl wynikają z wieloletniej współpracy. Jeśli chcesz poznać kwotę swojej wysyłki, to wypełnij prosty formularz umieszczony na naszej stronie. Po wpisaniu danych odbiorcy i nadawcy oraz określeniu parametrów przesyłki, uzyskasz rzetelne informacje o przewoźnikach oraz cenach. Sam zdecydujesz, która oferta jest dla ciebie najkorzystniejsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + jeden =