Pakowanie i wysyłka roweru – jak to zrobić?

Rower to popularny prezent dla ludzi w różnym wieku. Coraz częściej kupujemy go przez Internet. Jeśli więc wystawiłeś używany rower na jednym z portali ogłoszeniowych i masz kupca, który pochodzi z innego rejonu Polski lub nawet zza granicy, to możesz go wysłać za pośrednictwem firmy kurierskiej. W poniższym wpisie podpowiadamy jak zapakować rower do wysyłki, aby nie uległ uszkodzeniu w transporcie. Zapraszamy do lektury!

Pakowanie roweru do wysyłki

Wysyłając używany rower, musisz go przede wszystkim oczyścić we wszelkich śladów użytkowania. Usuń zaschnięty piasek i inne zabrudzenia. Możesz zapakować rower w wytrzymały i mocny karton, który będzie zbliżony rozmiarem do roweru. Wszystkie elementy, które możesz zdemontować odkręć i zabezpiecz osobno. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest zapakowanie roweru w oryginalne opakowanie, ale bardzo często go nie mamy, dlatego należy zadbać o inny karton chroniący zawartość. Niestety często bywa tak, że im większe są wymiary przesyłki, tym jej koszt jest wyższy. Dobrze jest mieć zatem opakowanie, która będzie jak najbardziej odpowiadać rozmiarom przesyłanego towaru. Odkręcić kierownicę, pedały czy koła, zdejmij siodełko, dzięki temu zmniejszysz wymiary roweru. Aby uchronić dętki przed uszkodzeniem, możesz również spuścić powietrze z opon. Pamiętaj o ustawieniu hamulców w takiej pozycji, aby nie uszkodziły innych elementów. Wszystkie odkręcone przedmioty przymocuj do ramy w taki sposób, aby nie mogły się przesuwać i poruszać, powodując zadrapania i rysy. Jeśli twój rower wyposażony jest w błotniki, to je również należy odkręcić i zabezpieczyć osobno. Najlepiej użyj taśmy klejącej, którą przenocujesz wszystkie luźne elementy, tak aby nie przemieszczały się wewnątrz kartonu. Ramę roweru możesz owinąć kilkoma warstwami folii bąbelkowej, co minimalizuje możliwość uszkodzenia. Wszelkie wolne przestrzenie w pudełku wypełnij wypełniaczami, a dzwonek, śrubki i nakrętki włóż w osobny woreczek. Dodatkowo zabezpiecz kartonem tylną oś i przerzutkę, aby ich ostre elementy nie przybiły opakowania. Tak przygotowany rower jest gotowy do wysyłki, więc teraz możesz przystąpić do zamawiania kuriera.

Wyślij rower z epaka.pl

Dzięki platformie wysyłkowej epaka.pl zamówisz kuriera do domu, bez wychodzenia. Wypełnij prosty formularz dostępny na naszej stronie, w którym zostaniesz poproszony o podanie adresu zarówno odbiorcy, jak i nadawcy, określisz parametry przesyłki, takie jak jej długość, wysokość, szerokość oraz wagę. Będziesz mógł również skorzystać z opcji dodatkowych, takich jak przesyłka pobraniowa, dodatkowe ubezpieczenie czy dostawa w sobotę. Porównywarka cenowa wskaże ci dostępnych przewoźników wraz z cenami oraz przewidywanym terminem dostawy. Sam zdecydujesz, która opcja jest dla ciebie najkorzystniejsza. Możesz również nadać paczkę w jednym z naszych punktów stacjonarnych. Wszystko zależy od twoich preferencji. Po nadaniu paczki otrzymasz jej numer, dzięki czemu będziesz mógł sprawdzić, na którym etapie podróży przesyłka się obecnie znajduje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − 12 =